Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Za nami kolejny wrześniowy weekend w Mysłowicach!

  • Dodano: 2020-09-22 06:30, aktualizacja: 2020-09-22 06:54

W przedostatnią sobotę września na mysłowickim Rynku zagrał wyjątkowy artysta - Patrick The Pan.

Koncert odbył się w ramach cyklu Mysłowice Alternatywnie

W niedzielę Mysłowice po raz drugi gościły „Koncertową ekologię”. W Kosztowach natomiast przez cały weekend trwała Wystawa Drobnego Inwentarza, a na Dziećkowicach odbyło się spotkanie przy ognisku. Oprócz wydarzeń związanych z rozrywką i odpoczynkiem Pani Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka oficjalnie otworzyła biuro w Mysłowicach przy ulicy Grunwaldzkiej 10.

Patrick the Pan, czyli Piotr Madej, to krakowski artysta, kompozytor i tekściarz, swoje utwory również sam nagrywa i produkuje. Ze swoją muzyką, którą w przeciągu ostatnich lat utrwalił na trzech świetnie przyjętych przez media i publiczność albumach (wszystkich wydanych w prestiżowej wytwórni KAYAX), wystąpił na większości najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Opener, OFF, Męskie Granie, czy AlterFest. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. Patrick choć w jednej z piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę lub jazz” nie boi się pokazywać na koncertach też zupełnej odwrotności tych słów.

Kolejne spotkanie z „Koncertową ekologią” na mysłowickim Rynku obfitowało w działania w duchu zero waste, ale także estetyczne zachwyty. Za te pierwsze odpowiedzialny był kolektyw artystyczny Lufcik na korbkę, Stowarzyszenie Wolnej Herbaty oraz artyści i instruktorzy, którzy przygotowali warsztaty ekologiczne. Można było uwolnić swoje głosy i poznać nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki. Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI zabrał nas w podróż do gwiazd, gdzie spacerując między Saturnem, a Jowiszem poznaliśmy pięć ciekawych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia plastycznie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej. „Księżycowe opowieści” są jedną z najpiękniejszych i najmądrzejszych propozycji plenerowych dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Wieczorny koncert na rynku był spotkaniem z duetem Zawardko/Piasecki i ich gościem specjalnym. Połączenie melodii ludowych i tematów klasycznych z jazzem, spojonych akcentami etnicznymi. Każdy utwór podczas koncertu posiada swoją genezę, kryje pewną tajemnicę i może dzięki temu, że trudno go zakwalifikować do konkretnej stylistyki muzycznej, wydaje się być świeży i nowatorski.

W Ogrodach Farskich Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w dzielnicy Kosztowy przez cały weekend można było podziwiać przeróżne zwierzątka podczas Wystawy Drobnego Inwentarza. Najlepsi hodowcy otrzymali puchary i dyplomy.

W piątek przy ognisku odbyło się wspólne spotkanie z druhami OSP Dziećkowice

Organizatorami spotkania byli pracownicy Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice oraz przewodniczący Komisji Samorządności i Przestrzegania Prawa Artur Bula. Było ognisko, pyszne kiełbaski i tradycyjna wata cukrowa. Ekipa animatorów i trenerów wake Hubertus Wake & Fun przygotowała kilka niespodzianek. Na miejscu pojawiła się również Pani poseł na Sejm RP Ewa Kołodziej.

Mysłowice: Za nami kolejny wrześniowy weekend w Mysłowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również