Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicka policja podsumowuje działania w trakcie majówki

  • Dodano: 2024-05-07 14:00

Majowy weekend był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego długiego weekendu doszło do 11 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też 14 kierujących, którzy spożywali wcześniej alkohol.

Czujni policjanci

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 99 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego majowego weekendu doszło do niegroźnych kolizji.

Pijani kierowcy

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali 3 kierujących samochodami w stanie nietrzeźwości i 4 po użyciu alkoholu. Stróże prawa zatrzymali również 7 rowerzystów, którzy nie powinni wsiadać na rower, 3 z nich było w stanie nietrzeźwości a 4 po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli drogowych policjanci zatrzymali również jedną osobę, która kierowała pomimo cofnięcia uprawnień oraz jedną, która takich uprawnień nigdy nie posiadała.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również