Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicki policjant zajął szóste miejsce w konkursie "Policjant Roku Ruchu Drogowego"

  • Dodano: 2024-05-20 14:15

Zakończyły się zmagania policjantów ruchu drogowego w XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego". Do zawodów przystąpiło 33 mundurowych z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Najlepszym w jednej z nich- kierowanie ruchem okazał się sierżant sztabowy Łukasz Deszcz z mysłowickiej drogówki! Mysłowicki policjant cały konkurs zakończył na wysokim, szóstym miejscu.

Najlepsi z najlepszych

W dniach od 14 do 16 maja 33 najlepszych policjantów z wydziałów ruchu drogowego ze wszystkich komend województwa śląskiego oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, rywalizowało w wojewódzkich eliminacjach konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego w 2024 roku.

Konkurs ma na celu nie tylko wyłonienie najwszechstronniejszego mundurowego drogówki, ale również przybliżenie społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa i pracy policjantów pełniących na co dzień służbę na drogach. 

Trzydniowa rywalizacja była okazją do sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, a także zdobycia nowych doświadczeń. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w wielu konkurencjach. Jedną z nich było ręczne kierowanie ruchem, które odbywało się na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu w Tychach. Najlepszy w tej konkurencji okazał się sierżant sztabowy Łukasz Deszcz z mysłowickiej komendy. Cały konkurs ukończył on na wysokim, szóstym miejscu a do podium zabrakło mu kilkunastu punktów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również