Wiadomości z Mysłowic

"Nadszedł czas radości" - nowa pastorałka Małgorzaty Maliszczak

  • Dodano: 2021-12-21 06:30, aktualizacja: 2021-12-21 07:28

Dobrą nowinę głośmy teraz wszędzie. Radość wyśpiewujmy w wesołej kolędzie! Pastorałka "Nadszedł czas radości” to świąteczny prezent muzyczny kompozytorki i pianistki Małgorzaty Maliszczak do tekstu Izabeli Budzyńskiej.

– Pastorałka ta wprowadza nas w świąteczny nastrój pełen radości i taneczności, a swoim tekstem przekazuje potrzebę miłości, nadziei i światła w naszym życiu. Czyli to, o co w świętach tak naprawdę chodzi – mówi Małgorzata Maliszczak, kompozytorka.

Utwór nawiązuje do polskiego folkloru i słowiańskich korzeni, a także śpiewanych od pokoleń kantyczek. Wykonywany jest przez solistki: Maję i Jagodę Giedwiłło wraz z chórem dziecięcym Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło, a także zespół w składzie: Małgorzata Maliszczak (fortepian), Katarzyna Gacek-Duda (flety etniczne), Piotr Domagała (gitary), Michał Kapczuk (kontrabas), Michał Dziewiński (perkusja) i Patryk Zakrzewski (perkusjonalia). Za nagrania i miks odpowiedzialny jest Mateusz Sołtysik z MS Acoustics.

Uzupełnieniem kompozycji jest klip dostępny na kanale YouTube Małgorzaty Maliszczak. Zdjęcia powstawały podczas sesji nagraniowych, które odbyły się w Maq Records oraz w drodze na Malinowską Skałę w Beskidzie Śląskim, gdzie w okolicach mieszka flecistka etniczna Katarzyna Gacek-Duda. Teledysk został zrealizowany przez Onde Studio.

"Kiedy noc przygarnie świata tajemnice, złóżmy sobie wzajem moc serdecznych życzeń”.

– Niech słowa tej świątecznej piosenki towarzyszą nam wszystkim w ten najpiękniejszy czas w roku – dodaje kompozytorka.

Teledysk „Nadszedł czas radości”:

Małgorzata Maliszczak - pianistka, kompozytorka, wieloletni pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie przez wiele lat była związana ze specjalnością: wokalistyka jazzowa. Do jej wychowanków należą m.in. Ewa Uryga, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Lampert, Katarzyna Cerekwicka, Anna Serafińska. Wśród ważniejszych kompozycji znajdują się:

  1. Missa Nova – msza quasi jazzowa do tekstu łacińskiego. Utwór prezentowany był m.in. na 19th International Kodaly Symposium 2009, Lux ex Silesia 2010, koncercie z okazji kanonizacji Jana Pawła II 2014, czy Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku.
  2. Autorska płyta „Złote myśli kobiety” wydana w 2015 roku przez Wydawnictwo Muzyczne Polskiego Radia S.A. Wykonanie swoich 12 autorskich kompozycji powierzyła najlepszym na rodzimej scenie instrumentalistom, zaś interpretacji wybranych przez nią tekstów podjęli się Lora Szafran, Mietek Szcześniak, Beata Przybytek i Agnieszka Mali. W jednym z utworów gościnnie wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również