Wiadomości z Mysłowic

Narodowy Dzień Powstań Śląskich w Mysłowicach

  • Dodano: 2024-06-18 18:45

Urząd Miasta Mysłowice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz miłośników historii na uroczyste obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich, które odbędą się 20 czerwca. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Mysłowickie Towarzystwo Historyczne im. Jacoba Lustiga (MTHJL) i odbędzie się na Placu Wolności oraz w malowniczym Parku Zamkowym.

Co Ciekawego Czekającego w Programie?

Składanie kwiatów o godzinie 8:00

Rozpoczęcie obchodów nastąpi od uroczystego składania kwiatów w Powstańczej Strefie Pamięci na Placu Wolności. To symboliczne działanie upamiętniające bohaterów i uczestników Powstań Śląskich, którzy walczyli o niepodległość Śląska.

Ułani śląscy na koniach

Podziwiajcie umiejętności jeździeckie Ułanów Śląskich, którzy zaprezentują się na koniach. To niezwykła okazja, by zobaczyć tradycyjny oręż i stroje, które odwołują się do bogatej historii regionu.

Wojowie słowiańscy i ich wioska

Przenieście się w czasy wczesnego średniowiecza, zwiedzając wioskę wojów słowiańskich. To doskonała okazja, by poznać ich życie, zwyczaje i rzemiosło sprzed wieków, które są nieodzowną częścią kultury Śląska.

Darmowa grochówka wojskowa

Nie może zabraknąć tradycyjnej grochówki wojskowej z kuchni polowej, która będzie dostępna dla wszystkich uczestników obchodów. 

Narodowy Dzień Powstań Śląskich w Mysłowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również