Wiadomości z Mysłowic

Nie ma pobłażania dla piratów drogowych

  • Dodano: 2020-06-09 08:30, aktualizacja: 2020-06-09 08:49

O tym, że nie ma bezkarności na drodze przekonał się 21-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna wrzucił do internetu film, na którym pędził autostradą A4 ponad 260 km/h. Dzięki zebranemu przez mysłowickich policjantów materiałowi dowodowemu, sąd nałożył na niego 3 tys. zł grzywny i zakazał prowadzenia pojazdów.

Pod koniec marca ubiegłego roku do zespołu do spraw wykroczeń mysłowickiej komendy trafiło nagranie, na którym kierujący sportowym samochodem mężczyzna, pędzi mysłowickim odcinkiem autostrady A4 ponad 260 km/h. Jakby tego było mało, swoje niebezpieczne wyczyny zza kierownicy nagrywał telefonem komórkowym. Na trop mężczyzny policjanci wpadli w mediach społecznościowych. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krakowa. Przez blisko rok stróże prawa zbierali niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego Sąd Rejonowy w Mysłowicach wydał ostatnio wyrok w tej sprawie. Wobec mężczyzny orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku i 3 tys. zł grzywny.

Sprawa ta pokazuje, że nie ma pobłażania dla piratów drogowych

Każdy przypadek łamania przepisów będzie sprawdzany, a jego sprawca ścigany przez policjantów i powołane do tego organy. Jednocześnie apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • XXX

    Trzeba być wariatem żeby takie na ekranie udostępnić w sieci za nie myślenie się płaci

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.