Wiadomości z Mysłowic

Niebezpieczne zdarzenia na drogach Mysłowic

  • Dodano: 2018-07-30 08:30, aktualizacja: 2018-07-30 08:35

Pełne ręce roboty mieli wczoraj policjanci drogówki. W godzinach 14-19 na drogach Mysłowic doszło do 2 wypadków drogowych i aż 5 kolizji.

Niezależnie od dokładnych, policyjnych ustaleń dotyczących przyczyn każdego ze zdarzeń można uznać, że nie wszyscy kierujący poradzili sobie z wczorajszą, zmieniająca się aurą. Pamiętajmy, że to kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności oraz dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.
Pierwszy z wczorajszych wypadków miał miejsce około godziny 18.10 przy ulicy Białobrzeskiej. Kierująca skodą 39-letnia mieszkanka Mysłowic nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu siedzącemu za kierownicą fiata 33-letniemu mieszkańcowi Bytomia. W wyniku zdarzenia poszkodowany został pasażer fiata, 50-letni mieszkaniec Czeladzi, który z urazem głowy oraz oka przwieziony został do szpitala. Wiadomo już, że oboje kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Drugi wypadek miał miejsce około godziny 18.50 na ulicy Bończyka. 19-latek jadący oplem nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył mazdy, kierowanej przez 24-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia kierująca mazdą doznała urazu kręgosłupa oraz wstrząśnienia mózgu.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.