Wiadomości z Mysłowic

Nielegalne papierosy na targowisku w Mysłowicach. Śląska KAS działała z suczką Sonią

  • Dodano: 2023-10-26 11:00

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach podczas czynności na terenie targowiska w Mysłowicach po raz kolejny wykryli nielegalny tytoń i papierosy. W pracy pomagała im suczka Sonia, przeszkolona do wyszukiwania tytoniu. Tym razem mundurowi ujawnili ponad 30 kg tytoniu do palenia oraz ponad 50 tys. szt. papierosów o łącznej wartości rynkowej prawie 62 tys. zł. Część kontrabandy znajdowała się w porzuconych torbach i kartonach. Aby potwierdzić ich zawartość mundurowi, skorzystali z mobilnego urządzenia RTG.

Likwidacja nielegalnego stoiska w Mysłowicach

W związku z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zatrzymane zostały 4 osoby, którym przedstawiono zarzuty. W związku ze zdarzeniem przeszukane zostały również ich mieszkania. Sprawcy narazili skarb państwa na straty w łącznej wysokości prawie 84 tys. zł.

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest niestety zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Klienci często nie są tego świadomi. Kupując nielegalne wyroby tytoniowe wchodzą w konflikt z prawem, grożą im za to również wysokie grzywny.

KAS przypomina, że za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

Nielegalne papierosy na targowisku w Mysłowicach. Śląska KAS działała z suczką Sonią / fot. KAS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również