Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy kierujący trafił na izbę wytrzeźwień

  • Dodano: 2021-09-21 07:00, aktualizacja: 2021-09-20 22:40

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 42-letniego mysłowiczanina, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przedwczoraj około godziny 17.40 policjanci ruchu drogowego zostali zaalarmowani przez przechodnia, że na jedną z posesji przy ul. PCK podjechał kierowca volkswagena, który jest kompletnie pijany. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali wskazanego mężczyznę i jego samochód.

Okazał się nim 42-letni mysłowiczanin

Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego i dało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 42-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mimo to odgrażał się, że i tak wsiądzie ponownie za kierownicę. Nie potrafił także ustać na nogach o własnych siłach. W związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia swojego, a także innych osób stróże prawa zdecydowali o doprowadzeniu mysłowiczanina do izby wytrzeźwień. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Świadkowi dziękujemy za prawidłową reakcję w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!". Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego informacje przekazywane przez innych użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również