Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy mężczyzna na ul. Powstańców

  • Dodano: 2022-02-14 07:00, aktualizacja: 2022-02-13 22:24

W dniu 19.01.2021 r. dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Powstańców na chodniku przed sklepem "Biedronka" leży mężczyzna.

Na miejsce niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny z dzielnicy Centrum. Na miejscu strażnicy zastali leżącego mężczyznę z którym nie było kontaktu, był wyziębiony, oraz była od niego wyczuwalna woń alkoholu. Mężczyźnie sprawdzono czynności życiowe, ułożono w pozycji bezpiecznej ustalonej, nakryto kocem ratowniczym i za pośrednictwem dyżurnego wezwano załogę Pogotowia Ratunkowego. Do przyjazdu Pogotowia poszkodowanemu sprawdzano co chwilę czynności życiowe i oceniano czy jego stan się nie pogarsza. Po szybkim przyjeździe zastępu ratowników mężczyznę przetransportowano wspólnie do karetki. Jak się później okazało był to mieszkaniec Katowice bez stałego miejsca zameldowania. Ostatecznie wszystko dobrze się zakończyło dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy wezwali pomoc i zadzwonili do Straży Miejskiej.

Straż Miejska zwraca się z prośbą do mieszkańców o szybkie reagowanie na takie sytuacje i nie przechodzenie obojętnie obok takich zdarzeń

Przy tak niskich temperaturach organizm ludzki bardzo szybko ulega wychłodzeniu, a jeżeli dochodzi do tego stan po spożyciu alkoholu zagrożenie zdrowia i życia jest jeszcze większe.

Nietrzeźwy mężczyzna na ul. Powstańców / fot. Straż Miejska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również