Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy poniedziałek na ulicach Mysłowic. 5 kierujących ma zatrzymane prawa jazdy!

  • Dodano: 2023-07-05 11:00

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj rano działania "Trzeźwość". Mundurowi zakończyli jazdę 5 kierujących samochodami, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Policja eliminuje pijanych kierowców w Mysłowicach

Akcja "Trzeźwość" prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Pięciu kierowców zakończyło jazdę na ulicach Mysłowic

Podczas porannych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę pięciu kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 3 osoby w stanie nietrzeźwości i 2 osoby w stanie po użyciu alkoholu.

  • O godzinie 04:57 na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Renault 50-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,30 promila. 
  • Kilkanaście minut później  na ulicy Oświęcimskiej do kontroli został zatrzymany kierujący BMW 49-letni mieszkaniec Zabrza, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,52 promila.
  • Kolejny nieodpowiedzialny 44-letni kierujący został zatrzymany do kontroli o godzinie 6:21 na ulicy Oświęcimskiej. Mężczyzna prowadził swoją skodę, mając 0,30 promila alkoholu w organizmie.
  • O godzinie 07:07 na ulicy Obrzeżnej Zachodniej uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący Nissanem 46-latek z Sosnowca. Mężczyzna poruszał się swym pojazdem, mimo że miał prawie promil alkoholu w organizmie
  • Ostatni tego poranka kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany o godzinie 7:39 na ulicy Skałki. Kierujący Audi 21-latek, zamieszkały w Mysłowicach miał w organizmie 0,65 promila alkoholu

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również