Wiadomości z Mysłowic

Niezależnie od wieku - ćwicz człeku

  • Dodano: 2018-04-13 07:45, aktualizacja: 2018-04-12 13:18

Czy starsi i młodzi mogą wzajemnie mobilizować się do ruchu i ćwiczeń pod okiem trenera? Przekonamy się o tym niebawem tj. 28 kwietnia o godz. 15.00, na siłowni plenerowej w Parku Słupna, przy ul. Stadionowej 7.

Inauguracja ćwiczeń w Mysłowicach, pod hasłem „Niezależnie od wieku – ćwicz człeku", nastąpi przy okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, ustanowionego przez Komisję Europejską. Miasto stawia na integrację pokoleń i zaplanowało na 2018 r. wspólne przedsięwzięcia nastolatków i osób mających więcej niż 60 lat uświadamiając, że „Wspólnie można więcej". Okazją do spędzenia czasu razem będą zajęcia rekreacyjne na ogólnodostępnych siłowniach plenerowych, umiejscowionych przez magistrat w różnych częściach miasta.


Zachęcamy wnuków i dziadków do darmowych zajęć w plenerze – stwierdza Edward Lasok, prezydent Mysłowic. - Liczymy na to, że młodzież zabierze na siłownie plenerowe swoje babcie lub starszych sąsiadów. Chcemy upowszechnić wspólne ćwiczenia na darmowych siłowniach i skłonić do ruchu zarówno młode osoby, jak i te, które ukończyły 60. rok życia. Przekonany jestem, że siłownie plenerowe będą miejscami spotkań, rozmów i zwierania znajomości niezależnie od wieku.


W sobotę 28 kwietnia br. na siłowni w Parku Słupna, zjawią się członkowie Mysłowickiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice, inaugurując zajęcia na siłowniach napowietrznych włączą się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Od 12 maja br., co sobotę (z wyjątkiem Dnia Seniora tj. 19 maja br.), seniorzy i młodzież będą ćwiczyć od godz. 10.00 do godz. 11.00 na kolejnych mysłowickich siłowniach plenerowych. Bezpłatne ćwiczenia prowadzić będzie trener Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.