Wiadomości z Mysłowic

Niezwykły ślub policjanta z Mysłowic. Motocykle i kompania honorowa

  • Dodano: 2024-06-18 19:00

Piątek 7 czerwca pozostanie na zawsze w pamięci sierżanta sztabowego Jakuba Jasińskiego. Tego dnia ubrany w mundur galowy powiedział swojej wybrance sakramentalne "Tak" a w drodze przed ołtarz młodej parze towarzyszyli policjanci z Motocyklowej Asysty Honorowej KWP w Katowicach oraz Kompanii Honorowej OPP w Katowicach. To z pewnością wielkie zaskoczenie i niecodzienna sytuacja dla gości weselnych obejrzeć ten piękny ceremoniał, ale przede wszystkim wyraz szacunku dla policyjnego munduru i honorowej służby w Policji.

Policyjny konwój dla kolegi

7 czerwca na ulicach Mysłowic można było zobaczyć niecodzienny konwój. Siedmiu policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach towarzyszyło Młodej Parze w drodze do kościoła. Tego dnia nasz kolega z mysłowickiej drogówki sierżant sztabowy Jakub Jasiński w galowym mundurze powiedział sakramentalne "Tak" swojej wybrance Katarzynie. Przed kościołem na Młodą Parę czekał szpaler policjantów z Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który towarzyszył im również, gdy wychodzili z kościoła, już jako małżeństwo.

Katarzyna i Jakub spod kościoła zostali odprowadzeni przez kolegów na policyjnych motocyklach w kierunku sali weselnej, gdzie Młoda Para wraz z gości weselnymi świętowała ten piękny dzień. 

Asysta honorowa

Zasady asysty podczas ślubu funkcjonariusza określa Ceremoniał Policyjny. Policjant może wystąpić z wnioskiem o przydzielenie policyjnej asysty honorowej w formie szpaleru reprezentacyjnego na czas trwania uroczystości zawarcia przez niego małżeństwa. Wniosek policjant składa do kierownika jednostki organizacyjnej Policji, w której pełni służbę. Policjantowi można przydzielić asystę, pod warunkiem złożenia przez niego deklaracji we wniosku, że w uroczystości ślubnej wystąpi on w umundurowaniu wyjściowym ze sznurem galowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również