Wiadomości z Mysłowic

Odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie na zakazie

  • Dodano: 2020-07-31 10:00

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował mercedesem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę.

W miniony wtorek (28.07.) około godziny 2.30 na ul. Fabrycznej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Sosnowca. Szybkie sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Nie tylko zakaz prowadzenia samochodu

W toku dalszych czynności, w saszetce należącej do 33-latka mundurowi znaleźli amfetaminę. Uwagę policjantów przykuły także znacznie powiększone źrenice u kierującego, co mogło świadczyć o zażyciu narkotyków. Mężczyzna odmówił jednak badania na obecność narkotyków w ślinie. Został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Jeśli wyniki potwierdzą obecność narkotyków, sosnowiczanin będzie dodatkowo odpowiadał za jazdę pod ich wpływem.

Po zakończonych czynnościach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również