Wiadomości z Mysłowic

OSP Dziećkowice i Kosztowy doposażone dzięki dofinansowaniu

  • Dodano: 2018-08-22 10:30

Urząd Miasta Mysłowice pozyskał środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na doposażenie mysłowickich Ochotniczych Straży Pożarnych – Dziećkowice i Kosztowy.

W ramach projektu planuje się zakup odzieży ochronnej, a w przypadku OSP Dziećkowice także zestawu do prac głębokościowych. Całkowity koszt zakupu to ponad 48 tys. zł z czego 85 % stanowi dofinansowanie.

Ochotnicza Straż Pożarna stanowi jeden z ważniejszych elementów w systemie bezpieczeństwa państwa. Wielokrotnie jednostki OSP są istotnym wzmocnieniem zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Często, jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia, niosąc nieocenioną pomoc poszkodowanym.

Intensywne zużywanie posiadanego sprzętu oraz środków ochrony coraz częściej kończy się jego uszkodzeniem, co uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie jednostki poprzez ograniczenie składu osobowego strażaków OSP mogących brać udział bezpośrednich akacjach ratunkowych.

Zakupiony sprzęt cechował się będzie bardzo wysokimi parametrami technicznymi oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa strażaków podczas ich pracy co przełoży się na poprawę potencjału OSP w zakresie przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Miasta w zakresie ochrony przeciwpowodziowej i pożarowej.


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również