Wiadomości z Mysłowic

Oszuści znowu dali o sobie znać w Mysłowicach!

  • Dodano: 2020-05-08 09:00

Oszuści podający się za policjantów znów dali o sobie znać.

Sprawcy podszywając się pod funkcjonariuszy wmawiali seniorom, że biorą udział w tajnej akcji wymierzonej przeciwko nieuczciwym pracownikom banku. W ten sposób nakłaniali ich do wypłaty i przekazania pieniędzy kurierowi. Niestety jedna z osób przekazała oszustom 20 tys. zł. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki.

Oszuści działający metodą "na policjanta" znowu dali o sobie znać w Mysłowicach

Przedwczoraj dzwonili na telefony stacjonarne mieszkańców i informowali o prowadzonej akcji przeciwko nieuczciwym pracownikom banku. Niestety jedna z osób dała się nabrać i przekazała oszustom 20 tys. złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób nieznajomych.

PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł.
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu.
  • Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce policji lub dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Apelujemy o czujność!

Zwracamy się też z apelem, zwłaszcza do członków rodziny i krewnych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich łatwowierność. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Wykorzystujmy okolicznościowe, a nawet przypadkowe spotkania na ulicy do ostrzegania bliskich przed zagrożeniami.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

Oszuści znowu dali o sobie znać w Mysłowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.