Wiadomości z Mysłowic

Park Słupna zaskoczy atrakcjami

  • Dodano: 2018-05-18 07:45, aktualizacja: 2018-05-18 07:26

Park Słupna zmienia się dla Was! Miasto zadbało, by w najbliższym sezonie nie zabrakło atrakcji i jednocześnie rozpoczyna jedną z poważniejszych inwestycji ostatnich lat – budowę krytej pływalni.

Otwarcie sezonu w Parku Słupna będzie miało miejsce tradycyjnie, jak co roku, po Dniach Mysłowic i zakończeniu roku szkolnego, czyli pod koniec czerwca. Tym razem miasto przygotowało nowe atrakcje, które na pewno przypadną do gustu i dzieciom i rodzicom.

Znakomita zabawa dla najmłodszych

Dwa baseny przystosowane dla dzieci ulokowane będą w centralnej części kąpieliska, pozostawiając jednocześnie dużą powierzchnię trawnika dla osób lubiących kąpiele słoneczne. Jeden z basenów dodatkowo wyposażony będzie w zjeżdżalnię, a w drugim do dyspozycji najmłodszych będą dmuchane zabawki. Dodatkową atrakcją będą lubiane przez wszystkich i zawsze cieszące się ogromnym zainteresowaniem kule wodne w kolejnym basenie.

Park Słupna zmieni oblicze

Tegoroczne zagospodarowanie Parku Słupna oraz wybór dostępnych atrakcji bezpośrednio związane są z planowanymi działaniami inwestycyjnymi. Miasto czeka duże przedsięwzięcie, jakim jest budowa krytej pływalni oraz przebudowa kąpieliska. W chwili obecnej została podpisana umowa na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU), który ma być gotowy w sierpniu 2018 r. Wykonawcą wyłonionym w drodze porównania ofert jest firma Plus8.pl s.c. z Zabrza, która już pracuje nad projektem. Na podstawie wykonanego PFU będzie można ogłosić przetarg na realizację zadania w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Prace nad I etapem, czyli budową krytej pływalni, mają rozpocząć się w 2019 r. W chwili obecnej na ten cel  zarezerwowana jest kwota 6 150 000 zł.

Park Słupna to rekreacyjne serce miasta i od samego momentu przejęcia nad obiektem pełnego zarządu staramy się o jego ciągły rozwój. – mówi prezydent Edward Lasok. Mając poważne plany inwestycyjne, wszelkie dotychczasowe działania musiały zakładać jednak zarówno uatrakcyjnianie miejsca, jak i racjonalność nakładów w odniesieniu do planów długoterminowych. Jesteśmy w punkcie, kiedy plany te można urzeczywistniać. Wybudowana kryta pływalnia oraz przebudowa kąpieliska są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, wzbogacającą ofertę rekreacyjną miasta.

Wraz z rozpoczęciem działań związanych z budową basenu, dotychczasowa niecka w tym roku wykorzystana będzie jako zbiornik rekreacyjny. Wzbogacona będzie baza sportowa, czyli ilość kajaków i rowerków wodnych. Dostępne będą także małe łódeczki dla dzieci, na których będzie można pływać w miejscach do tego wyznaczonych.

Przygotowane atrakcje w połączeniu z planowanymi letnimi wydarzeniami na pewno trafią w gust mieszkańców, którzy rokrocznie licznie i chętnie odwiedzają Park Słupna. – mówi wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Paweł Gawęda. Wzbogacimy bazę sprzętową, co będzie kolejną bieżącą inwestycją, obok tych zrealizowanych w poprzednich latach, jak budowa parku linowego czy tyrolki, które trafiły w gust odwiedzających.

Wstęp na teren Parku Słupna będzie bezpłatny.

Zbliżający się sezon letni jak co roku będzie dla mieszkańców bardzo ciekawy, pełen wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i rekreacyjnych. Warto być na bieżąco i korzystać z mnóstwa oferowanych atrakcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również