Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie akcji "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2022-07-28 07:00, aktualizacja: 2022-07-27 19:03

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Również i tym razem mysłowiccy policjanci wspierani byli przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Akcja "Bezpieczny Pieszy"

Policyjne działania prowadzone były przedwczoraj, a ich celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. Mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości Ruchomego Stanowiska Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nagrywali niebezpieczne zachowania kierujących względem pieszych.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 38 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 1 popełnione przez pieszego. Najczęstszym naruszeniem było przekroczenie prędkości oraz wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych.  Policjanci nałożyli 30 mandatów karnych na kierujących oraz 1 na pieszego, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również