Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie akcji NURD

  • Dodano: 2022-06-09 07:00, aktualizacja: 2022-06-08 22:40

Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Genezą policyjnych działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Działania "NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, czyli przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie policjanci przekazywali uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

W trakcie policyjnej akcji stróże prawa ujawnili 45 wykroczeń popełnionych przez kierowców i 1 popełnione przez pieszego. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych -21 przypadków. Mundurowi ujawnili również 2 przypadki wyprzedzania w rejonie przejścia dla pieszych i 4 przypadki nieustąpienia pierwszeństwa pieszym w rejonie przejścia dla pieszych. Policjanci ukarali również mandatem karnym jednego pieszego, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W sumie policjanci nałożyli wczoraj 34 mandaty karne, zastosowali 10 pouczeń i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mysłowicach.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również