Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie długiego weekendu na drogach

  • Dodano: 2020-06-15 12:15

Od środy do niedzieli trwały działania "Bezpieczny weekend - Boże Ciało".

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali mysłowiccy policjanci. Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do kolizji mundurowi wyjeżdżali 8 razy. Ponadto stróże prawa zatrzymali 4 kierujących bez uprawnień i 50-letniego mieszkańca Chorzowa, który kierował motorowerem pomimo sądowego zakazu i mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Od środy do późnych godzin wieczornych dnia wczorajszego mysłowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo w ramach akcji "Bezpieczny weekend - Boże Ciało". W tym okresie na terenie miasta nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a w policyjnych statystykach odnotowanych zostało 8 kolizji. Mundurowi zatrzymali 4 kierujących bez uprawnień i 2 nietrzeźwych rowerzystów. Ponadto w ręce stróżów prawa wpadł 50-letni mieszkaniec Chorzowa, który kierował motorowerem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, a grozi mu do 5 lat więzienia. 

W trakcie działań policjanci sprawdzali też, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. 35-ciu kierujących musiało się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.