Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowanie"

  • Dodano: 2018-08-24 11:30

Wczoraj mysłowicka drogówka prowadziła akcję "Bezpieczne skrzyżowanie". Celem organizowanych cyklicznie działań jest ograniczenie, a w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie wczorajszych działań policjanci ujawnili 19 wykroczeń i zatrzymali jednego kierującego, któremu cofnięto uprawnienia do kierowania.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwą "Bezpieczne skrzyżowanie". Szczególną uwagę mundurowi zwracali na naruszanie przez kierujących przepisów w rejonie skrzyżowań i w miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili w sumie 19 wykroczeń, w tym 12 polegających na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, jeden kierujący zdecydował się na jazdę samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. 41-letni mieszkaniec Lędzin odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 180a KK. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Policjanci także edukowali uczestników ruchu drogowego i promowali właściwe postawy wśród kierujących pojazdami silnikowymi, rowerzystów i pieszych w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również