Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowanie"

  • Dodano: 2018-11-26 11:45

W piątek mysłowicka drogówka prowadziła akcję "Bezpieczne skrzyżowanie". Celem organizowanych cyklicznie działań jest ograniczenie, a w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie piątkowych działań policjanci ujawnili 23 wykroczenia.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwą "Bezpieczne skrzyżowanie". Szczególną uwagę mundurowi zwracali na naruszanie przez kierujących przepisów w rejonie skrzyżowań i w miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili w sumie 23 wykroczenia, w tym 15 polegających na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci edukowali także uczestników ruchu drogowego i promowali właściwe postawy wśród kierujących pojazdami silnikowymi i pieszych w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również