Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działań "Telefon"

  • Dodano: 2018-09-20 09:30

Nietrzeźwy kierujący oplem, kierująca audi bez uprawnień i 44 wykroczenia - to bilans wczorajszej akcji "Telefon". Akcja prowadzona była w całym kraju, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Telefon". W trakcie działań mundurowi skontrolowali 47 pojazdów i ujawnili 44 wykroczenia, w tym aż 25 dotyczących korzystania z telefonu w sposób zabroniony. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne. Celem tej ogólnopolskiej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania słuchawki lub  mikrofonu w ręku. Policjanci uświadamiali też kierujących, że korzystanie z telefonu podczas jazdy wpływa na spadek świadomości i spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze, co  z kolei negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Oprócz wspomnianych wyżej wykroczeń dwoje kierujących dopuściło się przestępstwa za kierownicą. Około godziny 10.00 na ul. Obrzeżnej Północnej, 39-letnia mieszkanka Mysłowic prowadziła audi pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Grozi jej za to do 2 lat więzienia.

Na ul. Gagarina natomiast policjanci zatrzymali kierującego oplem w stanie nietrzeźwości. 23-letni mieszkaniec Lędzin w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu, oprócz utraty uprawnień, grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również