Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działania SMOG

  • Dodano: 2019-08-30 09:15

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "SMOG". Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Mundurowych wspierali funkcjonariusze ITD z analizatorem spalin. W sumie stróże prawa skontrolowali 76 pojazdów i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, w tym 2 za naruszenie przepisów ochrony środowiska.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Miały one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin. Na terenie Mysłowic w działaniach udział brali także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wyposażeni w analizator spalin.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali w sumie 76 pojazdów i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, w tym 2 za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Stróże prawa reagowali też na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Akcja miała także charakter edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również