Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie policyjnej akcji "Motocykl i quad"

  • Dodano: 2021-07-21 09:00

W minioną sobotę uwaga policjantów ruchu drogowego skierowana była na kierujących motocyklami, zwłaszcza, że pogoda zachęcała do wyjazdów.

Mundurowi sprawdzali uprawnienia do kierowania, stan trzeźwości kierujących i stan techniczny motocykli

Priorytetem działań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Obecna pogoda sprzyja motocyklowym wyjazdom, a na drogach z każdym dniem jest coraz więcej jednośladów.

W celu poprawy bezpieczeństwa kierujących motocyklami policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili w sobotę działania "Motocykl i quad". Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami oraz eliminowanie kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym swoją brawurową i agresywną jazdą. Mundurowi sprawdzali też stan techniczny motocykli, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Na 15 skontrolowanych motocyklistów tylko jeden nie posiadał odpowiednich uprawnień. Mężczyzna ukarany został mandatem. Stróże prawa zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Akcja przeprowadzona została w ramach kampanii "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również