Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie policyjnej akcji "Trzeźwość"

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 00:32

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali działania "Trzeźwość" realizowane w dniu 4.02.2023 roku. Mundurowi zakończyli jazdę 3 kierujących, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Wyniki akcji policjantów

Akcja "Trzeźwość" prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas sobotnich działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę trzech kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 2 osoby w stanie nietrzeźwości i jedną osobę w stanie po użyciu alkoholu.

  • O godzinie 7: 28 na ulicy Murckowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Mazdą 33-letniego mieszkańca Katowic, którego wynik alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał 0.11 mg/l. 
  • Tuż po godzinie 9 na ulicy Ziętka policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, tym razem będącego w stanie  nietrzeźwości. 44 -letni obywatel Ukrainy prowadził Opla, mając 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
  • Kolejny kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany o godzinie 9:34 na ulicy 3 Maja. Kierujący Volkswagenem 29-latek, mieszkaniec Mysłowic miał w wydychanym powietrzu 0.29 mg/l.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 r. za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka grozi grzywna nie niższa niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również