Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie sierpniowego weekendu

  • Dodano: 2019-08-19 11:15

Od środy do niedzieli (14 - 18 sierpnia) trwały działania "Sierpniowy weekend".

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali mysłowiccy policjanci

Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do kolizji mundurowi wyjeżdżali 8 razy. Ponadto z dalszej jazdy stróże prawa wyeliminowali 7 kierujących na „podwójnym gazie”, a ponad stu musiało się liczyć z konsekwencjami przekroczenia dozwolonej prędkości.

Od środy do późnych godzin wieczornych dnia wczorajszego policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w ramach akcji "Sierpniowy weekend". W tym okresie na terenie miasta nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a w policyjnych statystykach odnotowanych zostało 8 kolizji. Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce w sobotę nad ranem na ul. Imielińskiej. Po zjechaniu do przydrożnego rowu osobowa toyota dachowała, a kierowca trafił do szpitala.

Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 4 pijanych rowerzystów i 3 kierujących pojazdami mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto stróże prawa zatrzymali 38-letniego Mysłowiczanina, który jechał fordem nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

W trakcie działań policjanci sprawdzali też, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Ponad stu kierujących musiało się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • sochacki

    popieram takie działania. Sam też staram się być uważny, ale z Yanosika też korzystam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również