Wiadomości z Mysłowic

Pokaz prewencyjny "Prędkość i hamowanie"

  • Dodano: 2018-06-20 07:45, aktualizacja: 2018-06-19 23:10

Wczoraj w rejonie skrzyżowania ul. Brzezińskiej z Dworcową odbył się pokaz zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KMP Mysłowice i AUTOMOBILKLUB Mysłowicki.

Celem pokazu było wyrobienie przeświadczenia wśród uczestników ruchu drogowego o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. W pokazie udział wzięli zaproszeni goście, dziennikarze oraz dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z Mysłowic.
Miejsce wybrane na ten pokaz nie było przypadkowe. Kilka miesięcy temu, na przejściu dla pieszych w rejonie tego skrzyżowania, została potrącona kobieta, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Chcąc zapobiegać takim zdarzeniom policjanci wspólnie z Automobilklubem Mysłowickim zorganizowali pokaz "Prędkość i hamowanie". Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak zmienia się droga hamowania pojazdu w zależności od prędkości z jaką się porusza.

Celem pokazu było uświadomienie, przedewszystkim pieszym uczestnikom ruchu, że samochód nigdy nie zatrzyma się w miejscu. Dlatego przechodząc przez jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i właściwie ocenić, czy mogą bezpiecznie wejść na przejście dla pieszych. Również kierowcy w rejonach przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości, bo jak widać na poniższym filmie, 10 km/h więcej robi naprawdę dużą różnicę.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.