Wiadomości z Mysłowic

Policja podsumowała piątkową akcję "Prędkość"

  • Dodano: 2023-05-23 06:30, aktualizacja: 2023-05-22 21:18

W piątek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. Prędkość. Na drogach województwa śląskiego mundurowi przez cały dzień kontrolowali prędkość pojazdów i dyscyplinowali kierowców z "ciężką nogą".

Rachunek policyjnych działań

W trakcie działań stróże prawa ujawnili ponad 3000 przekroczeń prędkości, z czego 21 skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenia o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Kontrole prędkości były prowadzone z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników.

Podczas działań policjanci ujawnili aż 3095 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 21 skutkujących zatrzymaniem uprawnień za przekroczenie o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również