Wiadomości z Mysłowic

Policjanci apelują, by w trosce o bezpieczeństwo własne i rodzin, unikać kontaktu z innymi

  • Dodano: 2020-04-15 07:00, aktualizacja: 2020-04-15 07:05

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Mysłowic policjanci bezustannie patrolują ulice. Kontrolują, czy respektowane są wprowadzone obostrzenia. Pamiętajmy!

Obowiązujące przepisy, nakazy i zakazy mają nam wszystkim pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Wprowadzone ograniczenia powinny być przestrzegane przez wszystkich, bez wyjątku. Tylko w taki sposób możemy ograniczyć rozprzestrzeniające się zagrożenie. Niestety nie wszyscy dbają o zdrowie i życie swoje i innych, łamiąc obowiązujące przepisy. Policjanci konsekwentnie sprawdzają, czy mieszkańcy Mysłowic respektują wprowadzone nakazy i zakazy, czy objęci kwarantanną stosują się do zaleceń, czy przestrzegane są przepisy związane z przemieszczaniem się i czy cel wyjścia z domu jest rzeczywiście niezbędny. Osoba, która opuszcza mieszkanie w jednym z wymienionych w § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie musi obawiać się żadnych sankcji karnych. Jak pokazuje miniony weekend, zdarzają się osoby, które lekceważą wprowadzone zasady bezpieczeństwa. W związku z naruszeniem obowiązujących w ramach walki z koronawirusem przepisów, mundurowi nałożyli 10 mandatów, a do sądu zostaną skierowane 2 wnioski o ukaranie. O jednym przypadku rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa został powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Pamiętajmy, że to od nas samych zależy, jak długo będzie trwać obecny stan epidemii i jaki będzie jej bilans. Zostając w domach, zmniejszamy ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko żelazna konsekwencja pozwoli nam wygrać tę trudną walkę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również