Wiadomości z Mysłowic

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty

  • Dodano: 2021-02-23 07:00, aktualizacja: 2021-02-22 18:59

Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami izby celno-skarbowej, przeprowadzili kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Stróże prawa już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że w dzielnicy Rymera może działać lokal, w którym bez wymaganej koncesji udostępniane są automaty do gier losowych

Przypuszczenia potwierdziły się. Wczoraj policjanci przeprowadzili akcję, a efektem ich pracy było zabezpieczenie 4 nielegalnych maszyn. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej do dalszego postępowania. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.