Wiadomości z Mysłowic

Policjanci karzą za nieprzestrzeganie przepisów

  • Dodano: 2020-04-08 08:00, aktualizacja: 2020-04-08 08:19

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami. W ostatni weekend stróże prawa nałożyli 6 mandatów, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu i zastosowali 4 pouczenia.

   
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w ubiegłym tygodniu wprowadzono kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy place zabaw są zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Policjanci patrolując miasto kontrolują zagrożone miejsca. Sprawdzają, czy wyjścia z domu są uzasadnione i zgodne z przepisami. Kontrolują czy niepełnoletnia młodzież nie chodzi samowolnie i wbrew nowemu prawu oraz sprawdzają popularne miejsca gromadzenia się młodzieży. Stróże prawa wobec osób łamiących je w rażący sposób wyciągają surowe konsekwencje. W miniony weekend policjanci nałożyli 6 mandatów karnych w wysokości od 200 do 500 złotych, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu i zastosowali 4 pouczenia.

Pamiętajmy! Zostańmy w domu dla wspólnego dobra, dbajmy o siebie i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również