Wiadomości z Mysłowic

Policjanci podsumowali działania "alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2023-01-05 06:30, aktualizacja: 2023-01-04 21:10

W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego kolejny raz prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W Mysłowicach mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Podsumowanie policyjnych działań

W trakcie działań na drogach pojawiły się wzmożone patrole ruchu drogowego, których zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci mysłowickiej drogówki przebadali w sumie kilkuset kierujących, z których troje okazało się pod wpływem alkoholu. Tego dnia rekordzista podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie uzyskał wynik 1,05 promila. Wszyscy kierujący będący pod wpływem alkoholu za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również