Wiadomości z Mysłowic

Policyjna profilaktyka podczas wakacji. Co w tym roku?

  • Dodano: 2020-07-10 07:30, aktualizacja: 2020-07-10 07:41

Z uwagi na pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne z tym związane, śląscy policjanci z wydziału prewencji wpadli na nietypowy pomysł prowadzenia wakacyjnych działań profilaktycznych.

Mundurowi z naszego garnizonu cały czas szukają nowych sposobów, jak skutecznie prowadzić działania profilaktyczne, jednocześnie ograniczając bezpośredni kontakt w większej grupie osób. Dostosowując się do obecnej sytuacji, mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracowali kilkadziesiąt wiadomości obrazkowych dotyczących wakacyjnego bezpieczeństwa, które można przesyłać w formie MMS-ów za pomocą telefonów komórkowych.

Z uśmiechem do bezpieczeństwa

Komunikaty te poprzez swój nietypowy przekaz, czasem humorystyczny, a często bardzo wymowny, mają zwracać uwagę odbiorcy na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Policjanci żywią nadzieję, że przypadną one do gustu odbiorcom, którzy następnie podzielą się nimi ze swoimi bliskimi i znajomymi.

Całość projektu jest możliwa do zrealizowania dzięki funkcjonującemu od początku tego roku Centrum Profilaktyki Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i materiałom z takich obszarów tematycznych jak: „Bezpieczny wypoczynek”, „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”, „Narkotyki i dopalacze”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, „Handel ludźmi” „Przestępstwa z nienawiści” czy przede wszystkim „Bezpieczeństwo-wspólna sprawa! Przekaż dalej trzem znajomym”. To tam znalazły się propozycje wiadomości i komunikatów medialnych, które policjanci mogą przesyłać wykorzystując wiele kanałów dystrybucji, ale także drukować je jako plakaty lub broszury.

Śląscy policjanci podobnie jak w latach poprzednich włączają się m.in. w realizacje ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi. W trakcie plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci zachowując wszystkie niezbędne środki ostrożności i reżimy sanitarne, będą zwracać uwagę i informować najmłodszych o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy w trakcie pobytu w miejscu zamieszkania.

Oprócz bezpośrednich spotkań z osobami korzystającymi z letniego wypoczynku, aktywność śląskich profilaktyków zauważalna będzie także w sieci, dzięki wykorzystaniu popularnych komunikatorów czy stron internetowych, social mediów, a także bezpośrednich wiadomości MMS.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.