Wiadomości z Mysłowic

Policyjne działania "Jednośladem bezpiecznie do celu"

  • Dodano: 2020-06-17 11:15

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Mundurowi przypominają kierującym jednośladami, że należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Podczas zderzenia z innym pojazdem użytkownicy jednośladów narażeni są na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Mysłowice prowadzą dzisiaj profilaktyczne działania pn. "Jednośladem bezpiecznie do celu". Policjanci kontrolują rowerzystów oraz motocyklistów i przypominają, że należą oni do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bezpieczeństwo kierowców jednośladów znaczący wpływ ma ich zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dlatego stróże prawa apelują o zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy. Rowerzystom policjanci przypominają o obowiązkowym wyposażeniu roweru i korzystaniu z drogi dla rowerów lub pasa ruchu. Stróże prawa rozdają też elementy odblaskowe dla poprawy widoczności na drodze.

Rosnąca od kilku lat liczba jednośladów na polskich drogach wpływa również na wzrost liczby wypadków drogowych z udziałem użytkowników tych pojazdów. Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mir

    Może najpierw w Mysłowicach wybudują ścieżki rowerowe bo tych brak, bida z nędza.. Gdzie Ci ludzie mają jeździć??

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również