Wiadomości z Mysłowic

Policyjne kontrole na autostradzie A4

  • Dodano: 2021-03-03 07:00, aktualizacja: 2021-03-02 20:32

Policjanci mysłowickiej drogówki, wspierani przez mundurowych z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, prowadzili w poniedziałek wzmożone kontrole na autostradzie A4.

Od wczesnych godzin porannych trwały wzmożone działania policjantów mysłowickiej drogówki i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach

Stróże prawa kontrolowali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, czy nie znajdują się pod działaniem narkotyków i ich uprawnienia. Akcja jest efektem zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pod wpływem alkoholu, które w ostatnich tygodniach zaistniały na autostradzie A4.

W trakcie kilkugodzinnej akcji mundurowi skontrolowali ponad 100 kierowców

Badania stanu trzeźwości prowadzone były z wykorzystaniem jednorazowych ustników. Niestety nie wszyscy kierowcy mogli tego dnia kontynuować swoją jazdę.

  • Tuż przed godziną 7 policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę fiata, u którego test na obecność narkotyków wykazał zarówno marihuanę jak i amfetaminę. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Została mu także pobrana krew do badań. Może mu grozić do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
  • O godzinie 11.30 w ręce policjantów wpadł 53-letni katowiczanin kierujący peugeotem. Badanie alkomatem wykazało 0,35 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna będzie odpowiadał za wykroczenie, a grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
  • Ponadto mundurowi zatrzymali 20-letniego mężczyznę kierującego oplem, który nie posiadał uprawnień do kierowanie. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie mieszkańca Siemianowic Śląskich.

Po raz kolejny apeluje się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kieruje się też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.