Wiadomości z Mysłowic

Policyjne prelekcje w trakcie Feriady

  • Dodano: 2023-01-30 07:00, aktualizacja: 2023-01-29 21:31

W okresie ferii mysłowiccy policjanci prowadzą prelekcje profilaktyczne dla dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie naszego miasta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni mundurowi odwiedzili najmłodszych podczas Feriady organizowanej przez Mysłowicki Ośrodek Kultury. W trakcie spotkań stróże prawa przypomnieli zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku, właściwego zachowania w kontaktach z nieznajomymi, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ferie w Mysłowicach

W czasie ferii prelekcje i pogadanki prowadzą policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Spotkania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W ramach  tej akcji w ciągu ostatnich dwóch tygodni stróże prawa odwiedzili dzieci spędzające czas na zajęciach organizowanych przez Mysłowicki Ośrodek Kultury. Mundurowi poruszyli tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku zimowego, właściwego zachowania względem osób nieznajomych oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci informowali też o trwającym konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog".

Policja zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie Śnieżny Dekalog, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem konkursu jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również