Wiadomości z Mysłowic

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy opla! Co mu grozi?

  • Dodano: 2020-10-16 09:30

Policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia, który kierował oplem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Przedwczoraj około godziny 23.30 na ul. Katowickiej mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli opla. Za kierownicą samochodu siedział 33-letni mieszkaniec Bytomia. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Stróże prawa zatrzymali bytomianinowi prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 2 lat więzienia

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwala

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również