Wiadomości z Mysłowic

Potrącenie 80-latki przez autobus w Mysłowicach. Kobieta przechodziła przez przejście

  • Dodano: 2023-10-31 12:00

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia z udziałem 80-letniej kobiety, do którego doszło wczoraj na jednym z przejść dla pieszych w Mysłowicach. Kierujący autobusem 64-latek nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez jezdnię kobiecie. Poszkodowana z urazem stopy trafiła do szpitala.

Kierowca autobusu potrącił starszą kobietę w Mysłowicach

Wczoraj po 12.00, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Mikołowskiej w Mysłowicach, kierujący autobusem miejskim nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez jezdnię na zielonym świetle 80-latce, potrącając ją. Mysłowiczanka z urazem stopy trafiła do szpitala. 64-letniemu kierującemu autobusem zatrzymano prawo jazdy, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają mysłowiccy policjanci.

W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie okolicach cmentarzy. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Prosimy również o parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych. Warto sprawdzić zmiany w organizacji ruchu, o których wspominaliśmy tutaj.

Piesi powinni pamiętać, że pomimo pierwszeństwa, zawsze muszą upewnić się, że pojazd dojeżdżający do przejścia dla pieszych zdąży się zatrzymać! Przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych nawet w mieście! Odblaski znacząco poprawiają bowiem widoczność po zmroku. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Potrącenie 80-latki przez autobus w Mysłowicach. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych! / fot. Śląska Policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również