Wiadomości z Mysłowic

Powszechna akcja deratyzacji

  • Dodano: 2018-03-06 11:45

Mysłowice, jak każde inne miasto, zobowiązane jest do przeprowadzania okresowych akcji odszczurzania.

Zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent i od 10 kwietnia, na terenie różnych obiektów i budynków, możemy spodziewać się specjalnych trutek do zwalczania gryzoni. Akcja przebiegać będzie w dwóch turach i zakończy się do 15 października tego roku.

Deratyzacja to nic innego jak zwalczanie gryzoni, najczęściej szczurów i myszy, przy pomocy różnego rodzaju środków, np. chemicznych. Obowiązek jej przeprowadzania wynika wprost z przepisów prawa i służy zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ludzi.

W Mysłowicach akcja odszczurzania zaplanowana została w dwóch turach. Pierwsza z nich odbędzie się w terminie 10 kwietnia – 15 maja, a druga 15 września – 15 października. Trutki pojawią się między innymi w obiektach handlowych, usługowych, użyteczności publicznej, w budynkach mieszkalnych, altanach śmietnikowych, zsypach czy piwnicach. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie deratyzacji na terenie własnej nieruchomości są zobowiązane do oznaczenia miejsc, gdzie znajduje się trucizna hasłem: UWAGA TRUCIZNA!

Apelujemy zatem do mieszkańców, by zwrócili uwagę na swoich czworonogów, a przede wszystkim dzieci, które nieświadome zagrożenia mogą doprowadzić do sytuacji zagrażającej ich zdrowiu lub życiu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.