Wiadomości z Mysłowic

Pracowite pszczółki w Bibliotece Centralnej

  • Dodano: 2022-05-19 06:30, aktualizacja: 2022-05-18 20:20

W dniach 11, 17 i 18 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Mysłowicach wzięły udział w zajęciach literacko-edukacyjnych i plastycznych "Pracowite pszczółki" z okazji Światowego Dnia Pszczół, ustanowionego przez ONZ i obchodzonego 20 maja.

Obchody Światowego Dnia Pszczoły

Spotkania odbyły się w ramach projektu ekologicznego Kierunek – EkoSfera, realizowanego ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi.

W takcie spotkań bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom jak wyglądają pszczoły, gdzie i jak mieszkają, jak bardzo są pracowite i pożyteczne, jak powstaje miód i dlaczego pszczoły żądlą. Nie zabrakło czytania fragmentów z książek "Pszczoły i ich niezwykły świat” F. Reichenstetter oraz "Pszczoły" P. Sochy. 

Dzieci mogły także obejrzeć efekty pszczelej pracy – miód, wosk pszczeli, pyłek i propolis, a także różne produkty, które z nich powstały. Na zajęciach kilkuosobowe zespoły dzieci z nieskrywaną radością rywalizowały między sobą, a wśród konkurencji było układanie puzzli, labirynty i zakreślanki tematycznie związane z pszczołami. Zabawom ruchowym i łapaniu mydlanych baniek towarzyszyły wesołe, melodyjne piosenki o pszczółkach, miodku i misiach. Dzieci wykonały także postaci pszczół w różnych technikach plastycznych. Miłą niespodzianką i atrakcją na zakończenie każdego ze spotkań była degustacja wafelków smarowanych miodem.

Pracowite pszczółki w Bibliotece Centralnej / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również