Wiadomości z Mysłowic

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Mysłowice

  • Dodano: 2019-05-22 14:30

W poniedziałek 20 maja Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Mysłowice. Złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstańców śląskich w urzędzie miasta oraz spotkał się z mieszkańcami na rynku.

Wizyta Prezydenta związana była z ustanowionym przez Sejm Rokiem Powstań Śląskich

W pierwszej kolejności Prezydent złożył kwiaty pod  tablicą upamiętniającą powstańców śląskich w urzędzie miasta, jak również spotkał się z zaproszonymi gośćmi oraz Prezydentem Miasta Mysłowice Dariuszem Wójtowiczem.

Podczas przemówienia Prezydent RP Andrzej Duda poinformował o złożonym w Sejmie prezydenckim projekcie ustawy, który zakłada przedłużenie obchodów stulecia odzyskania przez RP niepodległości do roku 2022, w którym to minie sto lat od powrotu Górnego Śląska do Polski.

(...) Z uwagi na fakt, że Górny Śląsk został przyłączony do Polski dopiero rok po zwycięskim III powstaniu śląskim, kiedy to 20 czerwca 1922 r. na jego teren wkroczyło Wojsko Polskie i od kiedy też datuje się tworzenie tam struktur państwowych Rzeczypospolitej, dla podkreślenia znaczenia historycznego momentu w procesie odradzania się Niepodległej, w którym Śląsk powrócił do macierzy, zasadne jest znowelizowanie obu ww. ustaw w zakresie ich ram czasowych. W związku z powyższym, w projekcie ustawy wydłużono okres działania Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz okres nadawania Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości do 2022 r. – napisano w uzasadnieniu projektu.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.