Wiadomości z Mysłowic

Przedszkolaki dyscyplinowały kierowców własnymi "mandatami"

  • Dodano: 2021-09-23 07:00, aktualizacja: 2021-09-23 07:19

W ramach trwających działań ROADPOL Safety Days policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze.

ROADPOL Safety Days

Policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy włączyli się w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ROADPOL Safety Days) trwające od 16 do 22 września. Wspólnie z policjantami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wspierani przez uczniów klasy mundurowej, a także przedszkolaków stróże prawa dyscyplinowali kierowców mandatami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci. Każdy mandat wiązał się także z wykonaniem określonego zadania wymyślonego przez najmłodszych. Policjanci uświadamiali kierujących jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz wręczali deklaracje, które podpisane przez kierowców mają im o tym przypominać. Prawidłowe zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego to klucz do uzyskania celu prowadzonych działań, czyli Wizji Zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Taką deklarację może pobrać każdy z nas i po wypełnieniu umieścić np. w mediach społecznościowych, do czego gorąco zachęcamy. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Żyj i pozwól żyć innym.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.