Wiadomości z Mysłowic

Przekroczyli prędkość o 50 km/h. Stracili prawo jazdy

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-01 20:29

Kolejnych dwóch młodych kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili przedwczoraj pomiar prędkości na ul. Brzezińskiej, w rejonie przejścia dla pieszych

Miejsce to jest obszarem zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Około godziny 8:15 na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego pojawił się wynik 107 km/h. To aż o 57 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Mundurowi natychmiast zatrzymali pędzącego renault mężczyznę. Kierującym okazał się 24-latek z Mysłowic. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Zaledwie 15 minut później urządzenie pomiarowe zarejestrowało forda, którego kierowca rozpędził się do 102 km/h

Okazał się nim 26-letni mysłowiczanin. Młody mężczyzna, podobnie jak jego poprzednik, także stracił prawo jazdy na 3 miesiące i ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policja przypomina, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apeluje się do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również