Wiadomości z Mysłowic

Przeżywasz kryzys? Zadzwoń 116-123

  • Dodano: 2020-12-22 10:00

116 123 – to bezpłatny telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Porad pod wskazanym numerem udzielają specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00. Podany numer jest jednym z trzech bezpłatnych numerów o charakterze społecznym funkcjonującym na terenie naszego kraju.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numerem telefonu 116 123 dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.

Zawsze kiedy zachodzi sytuacja zagrożenia życia policjanci są zobowiązani interweniować

Każda informacja o takiej właśnie sytuacji z numeru 116 123, pod który będą dzwoniły osoby z poważnymi problemami emocjonalnymi, będzie przez Policję sprawdzana, dzięki czemu być może uda się zapobiec nie jednej tragedii.

Działalność Poradni Telefonicznej 116 123 obejmuje następujące formy pomocy dla osób doświadczających kryzysu osobistego:

  • prowadzenie telefonicznych konsultacji dla osób potrzebujących wsparcia w sytuacjach kryzysowych;
  • rozwijanie i udostępnianie systemu skierowania osób korzystających z pomocy telefonicznej do lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających w celu kontynuacji pomocy;
  • prowadzenie internetowych działań informacyjnych i edukacyjnych wspierających interwencje kryzysowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również