Wiadomości z Mysłowic

Rodzinne Warsztaty Świąteczne

  • Dodano: 2018-03-16 13:15

Rodzinne Warsztaty Świąteczne już na dobre wpisały się w przedświąteczny kalendarz wydarzeń Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze, uciekając na chwilę od pośpiechu życia codziennego. W ramach Rodzinnych Warsztatów Świątecznych będziemy mogli przygotować mozaikowe kartki wielkanocne, a także oddać się przyjemności tworzenia obrazu w zupełnie niezwykły sposób – latającymi jajkami.

Mozaikowe kartki świąteczne zostaną przygotowane techniką zdobienia papieru Iris folding, polegającą na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W jego centrum znajduje się oczko, tzw. „iris”, wyklejane kolorowym papierem. Prace przypominają papierową mozaikę. Technika ta najczęściej wykorzystywana jest do robienia kartek, tematycznych obrazków lub ozdabiania pudełek. Warsztaty „Mozaikowe kartki wielkanocne” odbędą się 24 marca o godzinie 11:00 w MOK-u na Janowie (ul. Janowska 2). Wstęp: 15 zł/rodzic+1 dziecko. Zapisy pod numerem 570 401 539.

Drugą z przedświątecznych propozycji Mysłowickiego Ośrodka Kultury są warsztaty „ALE JAJA! czyli… malowanie latającymi jajkami”. Podczas warsztatów opróżnione skorupki jajek napełnione zostaną farbą, a następnie uczestnicy warsztatów będą nimi rzucać. Nie byle jak, bo te latające jajka mają stworzyć piękne dzieło sztuki i trafić wprost na papier! Takie malarstwo emocjonalne w wielkanocnym klimacie może okazać się nie lada frajdą dla całej rodziny. Warsztaty „ALE JAJA!” zostaną zorganizowane 24 marca o godzinie 11:00 w MOK-u na Kosztowach (ul. PCK 209 b). Koszt uczestnictwa w warsztatach to 20 zł/rodzic+dziecko oraz 5 zł za każdego kolejnego członka rodziny. Zapisy pod numerem telefonu 730 731 307.


MOK Janów (ul. Janowska 2)
MOZAIKOWE KARTKI WIELKANOCNE
Wstęp: 15 zł/rodzic+dziecko

MOK Krasowy (ul. PCK 209 b)
ALE JAJA! CZYLI MALOWANIE LATAJĄCYMI JAJKAMI
Wstęp: 20 zł/rodzic+dziecko, 5 zł/każdy kolejny członek rodziny

Rodzinne Warsztaty Świąteczne

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.