Wiadomości z Mysłowic

Rowerowa stolica Polski zakończona. Sprawdź jak poszło mysłowickim cyklistom

• Dodano: 2023-07-07 12:30

Miesięczna rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski dobiegła końca. Mysłowiczanie spisali się na medal. Nasze miasto w ogólnopolskich zmaganiach o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zdobyło 42 miejsce, uzyskując 345 punktów.  Łącznie mysłowiccy cykliści nakręcili na konto naszego miasta 24 745, 17 km.

Wręczenie nagród za najlepsze wyniki

Prezydent Miasta wręczył nagrody dla sześciu cyklistów, którzy nakręcili na rzecz Mysłowic największą ilość kilometrów. Trzy pierwsze miejsca w kategorii kobiet zdobyły:

• Pani Kazimiera Aksamit z wynikiem 1567,62 km;
  • Pani Mariola Kokoszka z wynikiem 1147,86 km;
  • Pani Agnieszka Nowak z wynikiem 1071,98 km.

Trzy pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn zdobyli:

• Pan Mirosław Śliwiński z wynikiem 2518,73 km;
  • Pan Mariusz Pacwa z wynikiem 2222,70 km;
  • Pan Tadeusz Szuba z wynikiem 2213,75 km.

Fotograficzny konkurs

Ponadto w ramach szerzenia i zachęcania do aktywności rowerowej zorganizowano „facebookowy” konkurs, który zachęcał do przesyłania zdjęć prosto z tras rowerowych. Wyłoniono trzy zwyciężczynie, które również zostały obdarowane nagrodami.

Źródło: Urząd Miasta Mysłowice