Wiadomości z Mysłowic

Rozbój na 16-latku. Młodzi mężczyźni grożąc użyciem noża!

  • Dodano: 2020-09-29 10:00

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 4 sprawców rozboju na 16-letnim mieszkańcu naszego miasta.

Młodzi mężczyźni grożąc użyciem noża zmusili 16-latka do wydania im zawartości jego plecaka

Trzech z nich zostało zatrzymanych krótko po samym zdarzeniu, a czwarty wpadł w ręce mundurowych przedwczoraj. To mieszkańcy Mysłowic w wieku 14, 15, 16 i 33 lat. Najstarszy z nich decyzją sądu trafił już do aresztu, a pozostałą trójką zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 15

Pokrzywdzony wraz z dwójką znajomych siedział na placu zabaw przy ul. Konopnickiej. W pewnym momencie podeszli do niego czterej młodzi mężczyźni i zażądali od 16-latka zawartości jego plecaka. Gdy ten odmówił, dwaj sprawcy wyciągnęli noże i grożąc ich użyciem, zmusili mysłowiczanina do wydania im e-papierosa i olejków o wartości około 300 zł. Na miejsce zdarzenia dyżurny natychmiast skierował wszystkie policyjne patrole. Mundurowi ustalili rysopis podejrzanych i rozpoczęli ich poszukiwania. Już kilka minut później trzech sprawców było w rękach policjantów. Okazali się nimi mieszkańcy Mysłowic w wieku 14, 16 i 33 lat. Pomimo częściowej zmiany ubioru wszyscy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego i zatrzymani. Stróże prawa odzyskali też skradzione przedmioty i zabezpieczyli odzież sprawców oraz jeden z noży wyrzucony przez mężczyzn po zdarzeniu. 33-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a jego nieletni kompanii w izbie dziecka. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili i zatrzymali wczoraj ostatniego ze sprawców, którym okazał się 15-letni mysłowiczanin.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 33-latka na 3 miesiące. Może mu grozić do 12 lat więzienia. Natomiast nieletni sprawcy tego czynu odpowiadać będą przed sądem rodzinnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również