Wiadomości z Mysłowic

Seryjny włamywacz w Mysłowicach aresztowany!

  • Dodano: 2020-08-31 11:00

Na 3 miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec Zabrza podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem. Śledczy przedstawili mężczyźnie 12 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem, a także 2 zarzuty posiadania narkotyków. Policjanci będą też ustalać, czy zabrzanin ma związek z innymi włamaniami na terenie województwa śląskiego. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia.

Mysłowiccy kryminalni prowadzili czynności w sprawie włamań, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie naszego miasta. Operacyjne ustalenia policjantów pozwoliły na wytypowanie potencjalnego sprawcy. W miniony piątek, 28 sierpnia, stróże prawa przeprowadzili na terenie Sosnowca realizację, podczas której na gorącym uczynku zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę.

Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Zabrza

Przy mężczyźnie policjanci znaleźli torbę z narzędziami wykorzystywanymi do włamań oraz pochodzącymi z kradzieży, a w należącym do niego samochodzie skradzione elektronarzędzia oraz amfetaminę. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono odzież, przedmioty pochodzące z kradzieży, kolejną porcję amfetaminy i pistolet. Śledczy sprawdzą, czy na jego posiadanie wymagane jest zezwolenie i czy mógł być wykorzystany do popełnienia innych przestępstw. Zabrzanin trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni zbierali materiał dowodowy. W toku tych czynności stróże prawa ustalili, że mężczyzna dokonywał włamań m. in. w Mysłowicach, Sosnowcu, Myszkowie i Radzionkowie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 12 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzutów posiadania narkotyków. 40-letni zabrzanin przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy czyli powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu nawet 15 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono znalezioną przy mężczyźnie gotówkę oraz samochód. Decyzją Sądu Rejonowego w Mysłowicach 40-latek trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, czy mężczyzna może być sprawcą innych włamań, do których dochodziło na terenie województwa śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również