Wiadomości z Mysłowic

Śląska drogówka prowadzi dziś działania pn. "Trzymaj się prawego pasa"

  • Dodano: 2020-01-24 06:30, aktualizacja: 2020-01-23 12:27

Dziś (24 stycznia) śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”.

Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują/utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.

Dlatego w grudniu 2019 roku w Wydziale Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej opracowano Ramowy Plan działań pod kryptonimem„TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA”. W oparciu o jego założenia w styczniu 2020 r. zorganizowano działania pn. “Trzymaj się prawego pasa”, których jednym z głównych zadań jest uświadamianie kierującym, że wskazane powyżej zachowanie stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Działania odbyły się w dniach:

  • 09.01.2020 r. - na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Stróże prawa ujawnili 26 wykroczeń, z czego 18 stanowiło naruszenie obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

  • 10.01.2020 r. - na terenie autostrady A4 oraz dróg DK86, DK88 i DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Katowicach. W trakcie ich realizacji ujawniono 61 wykroczeń. 3 stanowiły tamowanie /utrudnianie ruchu w związku zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruch, a 13 z nich to naruszenia obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili osobę poszukiwaną oraz kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejne działania odbędą się w piątek, 24.01.2020 r. na drogach aglomeracji śląskiej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Karol

    Pamiętam czasy kiedy jeszcze była Milicja. Oni nie mieli żadnych jednostkowych akcji. Ktoś nie użył kierunkowskazów - zatrzymanie, ścięcie zakrętu czy najechanie na linie ciągłą - zatrzymanie, kontrolę świateł ich brak lub niewłaściwe użycie - zatrzymanie. Tak można mnożyć. Dziś Policja widzę nie ogarnia bo jak patrzą, to na jedno na co mają akcję, nie zwracają uwagi na inne przewinienia. Piesi za niewłaściwe zachowanie też kiedyś byli karani - dziś tego nie zauważam mimo, że mniej zwracają uwagi na pojazdy niż kiedyś. Nie raz widziałem jak zatrzymują za prędkość w deszczu a nie widzą że inny miał światła tylko do jazdy dziennej przy takiej pogodzie. Dlatego pytam czy Milicja była bardziej rozgarnięta niż dzisiejsza Policja ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.